İnformasiya təhlükəsizliyi təqvimi layihəsi çərçivəsində iyun ayı üzrə növbəti vebinar başlayır
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin Kompüter İnsidentlərinə qarşı Mübarizə Mərkəzi tərəfindən 2026-cı ilin tədbirlər planına əsasən “İnformasiya təhlükəsizliyi təqvimi” layihəsi çərçivəsində iyun ayı üzrə 25.06.2026-cı il tarixində saat 16:00-da başlanacaq vebinar “Qurumdaxili İnformasiya Təhlükəsizliyi Siyasətlərinin idarə edilməsi” mövzusuna həsr olunur.
Vebinarda informasiya təhlükəsizliyi siyasətlərinin hazırlanması və idarə edilməsinin əsas prinsipləri, siyasətlərin həyat dövrü, təşkilatlarda tətbiq olunan əsas siyasət növləri, real hadisələrdən əldə edilmiş təcrübələr, süni intellekt texnologiyalarının informasiya təhlükəsizliyi siyasətlərinə təsiri, son illərin kibertəhlükəsizlik statistikası və siyasətlərin effektivliyinin artırılmasına yönəlmiş tövsiyələr barədə məlumat veriləcək.
Zöhrə Şıxıyeva - TƏBİB tərkibində Rəqəmsal Tibbi Həllər, İnformasiya təhlükəsizliyinin idarəedilməsi şöbəsinin müdiri
Canlı yayımın təkrarını izləmək, eləcə də növbəti canlı yayımlar barədə məlumat almaq üçün aşağıdakı keçiddən istifadə edə bilərsiniz: https://cert.gov.az/calendar

The next webinar for June is commencing within the framework of the “Information Security Calendar” project
In accordance with the 2026 Event Plan of the “Information Security Calendar” project, the Computer Emergency Response Center of the Special Communication and Information Security State Service will host a webinar entitled “Management of Internal Information Security Policies” on 25 June 2026 at 16:00.
During the webinar, information will be provided on the key principles of developing and managing information security policies, the policy lifecycle, the main types of policies implemented within organizations, lessons learned from real-world incidents, the impact of artificial intelligence technologies on information security policies, recent cybersecurity statistics and recommendations aimed at enhancing the effectiveness of information security policies.
Zohra Shikhiyeva – Head of the Information Security Management Department, Digital Medical Solutions, TABIB.